ZDE STRUČNĚ O TOM, 
KDO JSEM, 
CO DĚLÁM 
A PROČ TO DĚLÁM…

O MNĚ 

Od malička určovaly mou životní dráhu dvě záliby – láska k pohybu a nadšení pro studium cizích jazyků. Ne, že bych byla zrovna živé dítě, které by neposedělo, ale vyrůstala jsem na vesnici v 80. letech a to znamenalo po škole, o víkendech a o prázdninách vyběhnout s partou vrstevníků na hřiště, které jsme měli hned za domem, a lézt po stromech, pokoušet se o nějaké kreace na prolézačkách, jezdit na kole, v létě plavat v rybníce, v zimě bruslit, sáňkovat, vytáhnout běžky… k žádnému konkrétnímu sportu mě to ale nikdy netáhlo. Mám zkrátka ráda všestranný pohyb a kromě lyžování a tenisu mi žádný sport nedělá problém. Ne, lyžování (rozuměj vykreslování perfektních obloučků po sjezdovkách) a tenis opravdu nemusím.

image

V roce 2018 mě ale naprosto pohltila jóga. Koketovala jsem s ní už od roku 2010, ale naplno jsem se jí začala věnovat o 8 let později. V únoru 2022 jsem dokončila rekvalifikační kurz „Instruktor jógy“ akreditovaný MŠMT.

Mé vzdělání v oblasti jógy:


Říjen 2020 – dvoudenní kurz „Hormonální jóga pro ženy dle Dinah Rodrigues“ s Jitkou Janešovou
Leden – březen 2021 – online kurz „Ashtanga yoga – Primary Series“
Září 2021 – únor 2022 – rekvalifikační kurz „Instruktor jógy“ v LeVITAs Brno

Září 2022 - dvoudenní seminář "Jóga pro děti" s Ivou Pánkovou v Happy Yoga Brno (Power Yoga Akademie)
Únor 2023 - Ájurvédský víkendový pobyt v resortu Svatá Kateřina - 2x přednáška o Ájurvédě, 1x lekce ájurvédského vaření, 1x výuka masáže "Self-Abhyanga"
Duben 2023 - dvoudenní seminář "Pánevní dno pro instruktory jógy a fitness" v LeVITAs Brno s Veronikou Kozlovou
Květen 2023 - jednodenní seminář s Martinem Wagenknechtem na téma Makko-Ho (sestava pro harmonizaci vnitřních orgánů)
Únor 2024 - dvoudenní seminář "Jin Jóga" v LeVITAs Brno s Robertem Šerešem 
Srpen 2024 - dvoudenní kurz "Restorativní jóga" v Happy Yoga Brno s Václavem Krejčíkem (Power Yoga Akademie)

Cizí jazyky jsem objevila mnohem dřív než jógu. Bylo mi šest let, když k nám přijela na návštěvu příbuzná, která tehdy studovala angličtinu a francouzštinu na vysoké škole a zrovna se vrátila z výměnného pobytu v Paříži. Nadšeně jsem poslouchala její zážitky, prohlížela si pohlednice a letáky, ale nejvíc mi učarovalo to, že umí mluvit jinými jazyky, než je čeština. Byla jsem pevně rozhodnutá, že se také nějaký cizí jazyk naučím stůj co stůj.

Byla jsem v 1. třídě, „svět oponou trhnul“ a z ruštiny se na základních školách houfně přecházelo hlavně k výuce německého jazyka. Nastoupila jsem do 2. třídy, když naše třídní učitelka otevřela kroužek němčiny. Skákala jsem radostí, jakmile dorazila moje první učebnice němčiny s názvem Spiel mit!. Hltala jsem slovíčka, biflovala je o dvě lekce dopředu a snažila se skládat první věty. V 9. třídě jsem si od strýce tak nějak natrvalo zapůjčila 1. díl Angličtiny pro jazykové školy a jako samouk se dopracovala zhruba do poloviny učebnice. Vůbec mi nevadilo, že kniha byla šíleně nudná a trochu zastaralá…


A od té doby už se to se mnou vezlo. Vybrala jsem si střední školu s důrazem na výuku cizích jazyků, poté jsem vystudovala obor český a německý jazyk na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity a hned po státnicích jsem nastoupila do IBM. Co na tom, že v oblasti IT jsem se neorientovala, hlavně že jsem mohla denně mluvit, psát a telefonovat německy a anglicky. I ta práce s počítači se časem poddala. Během prvních let v IBM jsem si ještě dodělala německý tlumočnický kurz a absolvovala řadu odpoledních kurzů angličtiny. Proč? Protože studium jazyků zkrátka nikdy nekončí. U mě se hlavně angličtina a němčina staly součástí každodenního života. V těchto jazycích čtu knihy, dívám se na filmy a seriály, píšu zprávy, maily a dopisy přátelům, navštěvuji se s rodilými i nerodilými mluvčími z různých zemí, voláme si přes WhatsApp nebo Skype… no a v posledních třech letech jsem to rovněž propojila i s jógou, kdy čtu knihy o józe v AJ a NJ nebo cvičím podle zahraničních lektorů.


Jelikož máme v rodině několik učitelek a můj dědeček byl ředitelem základní školy ve Šlapanově, nějak mě to stále táhne i k tomu, abych i já svoje znalosti předávala dál. V době studií na VŠ jsem si přivydělávala soukromými hodinami němčiny, vedla jsem kroužek AJ ve 2. třídě na jedné brněnské ZŠ, učila jsem němčinu právníky a úředníky na antimonopolním úřadu v Brně. Když jsem byla na mateřské s dcerou, učila jsem NJ a konverzaci v AJ na Základní škole ve Šlapanově a dva roky jsem pomáhala s integrovanou výukou předmětů (např. dějepisu, matematiky…) a angličtiny (tzv. CLIL – Content and Language Integrated Learning). Vedla jsem kurzy angličtiny pro rodiče mých žáků. Nyní učím hlavně soukromě a to online nebo osobně face to face.